Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kural

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kural

Kursumuzda teorik eğitimini tamamlayan adaylar, ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetleri genel müdürlüğü tarafından belirlenen E-Sınav merkezlerinde sınava girmektedirler. Süresi 45 dakika olan ve bilgisayar ortamında gerçekleşen e-sınavdaki 50 soruda minimum 35 doğru cevap vermeleri gerekmektedir.

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kural

Adaylar E-Sınav merkezlerinde kağıt kalem kullanmadan, soruları dokunmatik ekran yardımıyla tek tek cevaplayarak e-sınavı tamamlarlar. E-Sınav başvurusu için kayıt işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Teorik derslerini tamamlayan adayların e-sınav randevu işlemi kursumuz tamamlanır ve e-sınav giriş belgesi düzenlenir. E-Sınav giriş belgeniz ve kimliğinizle ilgili E-Sınav merkezi ne gidip sınava katılabilirsiniz. E-sınavı başarıyla geçen adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar. Sınava girmeden önce dikkat etmeniz gereken kurallar şöyledir;

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  1. Ehliyet yazılı sınavı öncesinde gireceğiniz yeri öğrenmek için hali hazırda online bir platform mevcut değildir. Bu bilgiyi size sürücü kursları sınava giriş belgenizi onaylarken veriyor. Bu belge olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla belgeyi aldığınızdan emin olmalısınız.
  2. Yazılı sınava girerken nüfus kağıdınız mutlaka yanınızda olmalıdır.
  3. Sınav saatinden geç giderseniz sınava alınmayarak başarısız sayılırsınız. 
  4. Rahat bir ön hazırlık için sınav başlama saatinden yarım saat önce orada olmakta fayda vardır.
  5. Sınav alanına elektronik cihaz sokmanıza izin verilmiyor. Bu sebeple yanınızda cep telefonu, tablet ya da farklı dijital cihazlar götürmemeye dikkat etmelisiniz.
  6. Yanınızda karalama kağıdı, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, telsiz, çağrı cihazı, cep telefonu, radyo vb. araçlar varsa salon başkanına teslim ediniz.
  7. Kaçıncı sınav hakkını kullandığınızı cevap kağıdındaki bölüme kodlayınız.
  8. Sınav başladıktan sonra adayların ilk 1 saat (tek dersten sınava girenler 45 dakika) içerisinde sınav salonunu terk etmeleri yasaktır.
  9. Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.
  10. Her soru toplam 4’er şıktan oluşmaktadır.

Tüm sürücü adaylarına e-sınavda başarılar dileriz.
Benzer Makaleler